Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Цигани? Роми? Джипсі? ...
20:05
15 серпня 2022 р.

Цигани? Роми? Джипсі? ...

Як правильно “роми” чи “цигани”? А може “джипсі”? Можливо ви чули ще інші варіанти якими кличуть всім відому нам націю, прибувшу до Європи з Індії? Звідки з’явилося стільки назв? А як правильно до них звертатися? Розберемося з походженням та значенням самих популярних назв та визначимося з доречним варіантом. 


Роми


Слово “ром” походить від індоарійського слова “d’om” з першим церебральним звуком, що дає звук схожий на щось середнє між звуками “р”, “д” та “л”, та яке використовується для позначення представників однієї з індійських каст. В ромській мові саме слово “ром” перекладається власне як “чоловік”, що означає як особу чоловічої статі, так і соціальний статус одруженого чоловіка.  

Існує ще одна версія щодо походження назви “ром” – від давньогрецького слова “ромеї” яким називали себе жителі Візантії. 


 Цигани 


Слово “циган” походить від давньогрецького “атцинганос”, що дослівно означає “недоторканний”. Ще до приходу предків сучасних ромен до Візантії, на її території ця назва використовувалась до представників християнської секти, які займались магією, гаданням та заклинанням. І хоча на момент прибуття індійських племен до Візантійської імперії, ймовірно, даної секти вже не існувало, проте через схожість роду занять місцеві жителі почали називати новоприбульців “атцингані”. 


 Джипсі