Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Fiesta en la barrio gitanos  (Свято у ромському районі)
18:29
23 травня 2022 р.

Fiesta en la barrio gitanos (Свято у ромському районі)

Іспанія дуже колоритна та багатонаціональна країна. Дуже часто, просто на вулиці, можливо потрапити на національне свято країни чи етнічної групи.

 Якщо говорити про Піренейський півострів, то тут проживає народ, який на території України та більшої частини Європи всі знають як рома, або сінті в Німеччині. В Іспанії їх називають «gitanos», а самі вони себе називають «кале» (дослівно – чорні, смугляві).

 «Кале» в Іспанії відомі з ХV століття. Їхній побут майже не відрізняється від інших етнічних груп. Але, як і кожна з цих груп, є і свої «перлини», які підкреслюють відмінності. І однією з таких «перлин» я поділюся з Вами в цьому матеріалі.

«Barrio gitanos» – такий район є, майже, у кожному велику і маленькому містечку, де проживать «кале». Як і в кожному подібному районі у багатьох країнах, тут ви почуєте етнічну музику, спів під гітару, побачите танці «Flamenco» та багато щасливих (!) дітей. 

 Зараз Іспанія вважається однією з найдемократичніших країн Європейського Союзу. Практичну допомогу на державному та місцевому рівні, у різних сферах, отримують різні етногрупи. «Kале» також мають майже всебічну підтримку (але не без «нюансів»), не дивлячись на «темне» минуле інквізиції Середньовіччя, про що вони і досі пам’ятають. Тому етнічне свято майже завжди проходить під патронатом місцевої влади. В одному з таких заходів, прийняв участь і кореспондент ROMA.UA.