Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
«Люди обирають залишатися в Україні». Ромський активіст Юліан Кондур — про життя ромів в умовах війни
19:14
8 вересня 2022 р.

«Люди обирають залишатися в Україні». Ромський активіст Юліан Кондур — про життя ромів в умовах війни

Про ромів у складі ЗСУ, евакуацію мирного населення з гарячих точок, гуманітарну допомогу та прояви дискримінаційного ставлення до представників спільноти під час війни розповідає ромський активіст Юліан Кондур.

Проєктний координатор міжнародної благодійної організації Ромський жіночий фонд Чіріклі Юліан Кондур розповідає про те, як живе ромська спільнота в Україні після повномасштабного вторгнення росії, чому вимушені переселенці обирають повертатися додому та пояснює, як дискримінація щодо етнічних та національних меншин грає на руку російській пропаганді.

Початок великої війни

Напередодні повномасштабної війни я вийшов з офісу, перед тим все перевіривши і закривши. Вийшов у очікуванні незрозуміло чого, і поїхав додому. На ранок прокинувся від вибухів і від дзвінків, які надходили від усієї родини.

Впродовж наступних кількох годин ми зібралися, вийшли з дому і більше місяця туди не повертались. Протягом першого тижня перебували неподалік Києва, а згодом виїхали на захід України.

Виїхавши, ми, перш за все, подумали, що будемо робити далі як організація, чи спроможні ми щось робити. Перший тиждень, мабуть, взагалі ніякої діяльності не проводили, намагались організувати самих себе.