Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
«Пораймос на Закарпатті» - віртуальний музей геноциду ромів
18:21
5 квітня 2022 р.

«Пораймос на Закарпатті» - віртуальний музей геноциду ромів

Коли розроблявся віртуальний музей геноциду ромів на Закарпатті під час Другої світової війни, ніхто б не подумав, що події повторяться знову.

Чим було зумовлено створення саме такого музею? На разі вже є діючі історичні музеї у Чехії (місті Брно), Польщі (місті Тарново), США, в Україні (місті Дніпро) та інших, в яких також розкривається тема геноциду ромів під час Другої світової війни. У їх експозиціях висвітлено факти знищення ні в чому не винних людей, які не мали в руках зброю і не могли захистити себе, їх вбивали тільки за приналежність до ромської меншини. 

Створення віртуального музею «Пораймос на Закарпатті» зумовлено кількома факторами. Найголовніший з них – осмислення одного із найтрагічніших досвідів людства ХХ століття – геноциду ромів. Крім того, важливо майбутнім поколінням пам’ятати про трагічні сторінки історії, аби такі прояви нелюдського поводження ніколи не повторилися.

Адреса: https://porajmos.com.ua/ 

У віртуальному музеї Ви можете ознайомитися із:

- Чотирма тематичними відео-експозиціями: 

1) «Становище ромів в Закарпатській області між двома світовими війнами»;

2) «Життя ромської громади напередодні трагедії – Пораймосу»; 

3) «Пораймос на Закарпатті під час Другої світової війни»;

4) «Пам’ять та визнання Пораймосу на Закарпатті».

- 15 інтерв’ю-розповідей очевидців Пораймосу та їх нащадків в Закарпатті («Рефлексії минулого»).

- Аудіо-гідами про життя ромів та трагедію Пораймосу у містах Закарпаття.

- Документами із фондів Державного архіву Закарпатської області, фотографіями та історичними працями про Пораймос.

Ознайомлення із відео-експозиціями, відео-інтерв’ю очевидців та їх нащадків, документами та аудіо-гідами дозволить дізнатися про історію, культуру та становище ромів до Другої світової війни, про утиски та обмеження прав ромів, що мали всі ознаки геноциду, а також про визнання Пораймосу трагедією не тільки для ромів, але і всього людства.

Віртуальний музей створено за підтримки Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ)/ Developped with the support provided by the Foundation “Remembrance, Responsibility and Future”.

Ця публікація не відображає офіційну позицію і думки Фонду EVZ. Автор(и) несуть відповідальність за зміст. This publication does not represent an expression of opinion by the Foundation EVZ. The author(s) bear(s) responsibility for the content.

Автор: Євгенія Навроцька, КАПЛ «Вестед»

Додати коментар

0 / 1500

Коментарі - 0

  • Немає доданих коментарів :(
Loader desktop icon Loader mobile icon