Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Тренінг з ІТ-менторства у ромських громадах
20:33
2 лютого 2024 р.

Тренінг з ІТ-менторства у ромських громадах

2 лютого в Ужгороді розпочався триденний тренінг для ІТ-менторів, направлений на роботу з ромськими дітьми, про що повідомляє Закарпатська ОДА-ОВА:

«В Ужгороді стартував тренінг для ІТ-менторів, які працюють з ромськими дітьми. 15 вчителів та представників організацій з різних регіонів України протягом трьох днів проходитимуть навчання від Foundation for Global Human Dignity.

Підготовку ІТ-менторів для подальшої роботи з ромськими дітьми у школах та організаціях за ініціативи керівниці Закарпатський обласний благодійний фонд "Благо" і координаторки мережі REYN-Україна Елеонори Кулчар проводять спеціалісти з Мальти й Угорщини.

У відкритті тренінгу взяли участь представники департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій, департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОВА. Вони підкреслили важливість такого навчального заходу й висловили подяку організаторам та учасникам.

«Цей тренінг присвячений покращенню освітнього рівня ромів – від дітей до дорослих. Учасники, а згодом ментори, понесуть здобуті тут знання у свої школи. Це буде ще один із кроків інтеграції ромів у наше суспільство. Особливо вдячний тим представникам інших областей, які змогли приїхати, щоб долучитися до навчань. Своєю чергою ОВА всебічно підтримує реалізацію таких ініціатив. Сподіваємося на активну подальшу співпрацю в цьому та інших напрямках», – відзначив заступник директора департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій ОВА Олександр Лях.

Після завершення тренінгу учасники отримають сертифікати та зможуть працювати на місцях. Для закріплення здобутих знань згодом планують провести ще кілька онлайн-уроків підтримки.

Також у межах заходу учасникам передали ноутбуки для навчання дітей IT-3D від угорських партнерів з організації Democrating Change Partners Hungary. 67 одиниць техніки розподілили між менторами з різних регіонів: по 11 гаджетів отримали представники з Одеси та Чернівців, ще по 5 – навчальні заклади Берегова, Тур’ї-Пасіки, Ужгорода й дошкільний центр підготовки при благодійному фонді «Благо»».