Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Ромська дівчина отримала омріяний паспорт
07:23
20 вересня 2023 р.

Ромська дівчина отримала омріяний паспорт

В рамках пілотного проекту з документування ромів, ініційованого Офіс Омбудсмана України за юридичною допомогою в оформленні паспорта громадянина України вперше після 18 років до NEEKA Ukraine звернулася особа ромського походження із м. Слов'янськ Донецької області. 

Причиною відсутності у бенефіціарки паспорта стало, спочатку небажання матері оформлювати паспорт, та як це єдина донька у матері, а за традиціями Лаванських ромів: неповнолітніх молодих дівчат викрадали і швидко видавали заміж, а пізніше у зв’язку з хворобою матері. 

З 2014 року бенефіціарка разом з родиною змушена була неодноразово евакуйовуватися з місця проживання. У листопаді 2019 року вона зверталася до Словянського відділу ДМС Донецької області з метою оформлення паспорта, однак їй було відмовленно в зв’язку з відсутністю документів із фотозображенням, що підтверджують її особу.  

В середині 2022 року із початком повномасштабного вторгнення бенефіціарка разом із хворою мамою та родичами переїхала в м.Ужгород з метою виїзду за кордон.  

Усі родичі виїхали за кордон у Німеччину, однак з погіршенням стану здоров’я матері бенефіціарка змушена була залишитися, мати раптово померла в жовтні 2022 року. 

Разом з тим, бенефіціарка внаслідок постійних переїздів втратила свої документи. 

За результатами консультувань та юридичної роботи, фахівцями NEEKA відновлені свідоцтва: про народження особи, смерть матері, встановлені зв’язки з родичами, були зібрані та подані усі документи для проведення опитування свідків (близьких родичів тітки та двоюрідного брата) в режимі відеоконференц зв’язку в ДМС. 

Крім того, адвокатом NEEKA була попередньо проведена роз’яснювальна співбесіда із свідками щодо порядку процедури опитування свідків в органах ДМС, відібрано та складено пояснення самої бенефіціарки, що стало успішним проведення даної процедури. 

Як результат, 15 вересня бенефіціарка отримала паспорт громадянина України вперше у 28 років. 

Тепер, маючи паспорт громадянина України, вона оформила реєстрацію місця проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків і у подальшому отримуватиме виплати ВПО.


Фейсбук-сторінка «NEEKA Ukraine» (https://www.facebook.com/neekaukraine)

Додати коментар

0 / 1500

Коментарі - 0

  • Немає доданих коментарів :(
Loader desktop icon Loader mobile icon