Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Порушення прав ромів-переселенців в Ужгороді: реакція Офісу Омбудсмана
20:01
18 серпня 2023 р.

Порушення прав ромів-переселенців в Ужгороді: реакція Офісу Омбудсмана

Офіс Омбудсмана України повідомляє про випадок порушення прав ромських родин з числа переселенців в Ужгороді:

«Ужгородська міськрада порушує право ромів-переселенців на житло та соціальний захист. 

Як повідомив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець, до Офісу Омбудсмана надійшли звернення від представників ромської національної меншини (спільноти) України, які є внутрішньо переміщеними особами, стосовно захисту їх від дискримінації за етнічною ознакою, а також порушення Ужгородською міською радою права на житло та соціальний захист.  

У зверненнях зазначено, що наразі заявниці з родинами і неповнолітніми дітьми як ВПО проживають в приміщенні багатопрофільного ліцею «Інтелект» – загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 11 Ужгородської міської ради Закарпатської області. При цьому одна з них має новонароджену дитину. 

Громадянки скаржаться на те, що у зв’язку з ремонтом в ліцеї, усіх ВПО, які там проживали, переселили до шелтера, створеного на базі Ужгородської поліклініки № 2. При цьому лише ромським родинам відмовили в переселенні, мотивувавши відсутністю місць. 

За цим фактом Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини звернувся до Закарпатської обласної військової адміністрації та Ужгородської міської ради щодо розгляду порушених заявницями у зверненні питань.  

Відтепер це питання перебуватиме на контролі! 

Омбудсман України зауважив, що будь-яка дискримінація є неприпустимою, а порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками, тягнуть за собою кримінальну відповідальність згідно зі статтею 161 Кримінального кодексу України».

Фото - Офіс Омбудсмана України

Фейсбук-сторінка «Офіс Омбудсмана України» (https://www.facebook.com/office.ombudsman.ua)

Додати коментар

0 / 1500

Коментарі - 0

  • Немає доданих коментарів :(
Loader desktop icon Loader mobile icon