Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Експертна рада з прав людини за участі ромів
21:39
10 серпня 2023 р.

Експертна рада з прав людини за участі ромів

10 серпня 2023 року відбулося перше засідання Експертної ради при Представнику Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини у Закарпатській області

З метою забезпечення фахової експертно-консультаційної підтримки регіональних представництв Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини у липні 2023 року створено Експертну раду при Представнику Уповноваженого у Закарпатській області, до складу якої увійшли представники та експерти місцевих правозахисних громадських організацій, благодійних фондів, міжнародних організацій та наукових інституцій.

На сьогоднішньому засідання Експертної ради при Представнику Уповноваженого у Закарпатській області було обрано Співголову та секретаря Експертної ради.

Експертну раду очолили Співголови: Представник Уповноваженого у Закарпатській області Андрій Крючков та ветеран МВС, полковник запасу з 25-річним стажем роботи у правоохоронних органах, фахівець в галузі правоохоронної діяльності Володимир Шелепець, секретарем обрано спеціаліста у земельному та екологічному праві, фахівця природоохоронних правовідносин Інну Казьмірову.

У засіданні взяли участь члени Експертної Ради: РоманюкЛариса, Сухотін Денис, Бігунець Роман, Сідак Павло, Кацьора Олександр, Вашкеба Борис, Кулчар Елеонора, Бабкіна Анжела, Данильченко Федір, Безпалюк Андрій, Човка Віктор.

Варто зазначити, що Експертна рада діє на громадських засадах. Основним завданням Експертної ради є системний аналіз додержання прав людини і громадянина, підготовка пропозицій та рекомендацій щодо запобігання порушення прав людини та/або сприяння їх поновленню та надання пропозицій щодо вдосконалення законодавства України.

Експертна рада відповідно до покладених на неї завдань:

- забезпечує експертну підтримку діяльності Представника Уповноваженого в області;

- сприяє здійсненню моніторингу законодавства щодо захисту прав і свобод людини;

- забезпечує проведення досліджень системних порушень прав і свобод людини і громадянина та представлення їх результатів;

- готує пропозиції щодо запобігання порушенням прав і свобод людини і громадянина;

- розробляє рекомендації, направлені на підвищення правової обізнаності населення у сфері додержання прав і свобод людини і громадянина;

- забезпечує проведення аналізу міжнародного досвіду у сфері реалізації та захисту прав і свобод людини;

- надає в межах компетенції методичну та консультативну допомогу Представнику Уповноваженого;

- забезпечує взаємодію й співпрацю з громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями у відповідному регіоні;

- надає експертну та аналітичну підтримку при підготовці щорічних та спеціальних доповідей Уповноваженого забезпечує виконання інших функцій у межах компетенції у відповідному регіоні України.

З метою ефективного виконання вищевказаних завдань, на засіданні Експертної ради за ініціативою її членів було обговорено організаційні питання подальшої роботи Експертної ради.


Фейсбук-сторінка «Представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини в Закарпатській області»

Додати коментар

0 / 1500

Коментарі - 0

  • Немає доданих коментарів :(
Loader desktop icon Loader mobile icon