Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Документування ромів Мукачева
18:38
30 червня 2023 р.

Документування ромів Мукачева

27-28 червня представники Ромського жіночого фонду «Чіріклі» разом з працівниками Секретаріату Уповноваженого ВРУ з прав людини та Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, Міністерства юстиції України здійснили моніторинговий візит до Мукачева Закарпатської області. 

Візит був присвячений опрацюванню запитів місцевих жителів ромського походження щодо отримання документів. Під час поїздки монітори опрацьовували список із першої сотні зібраних досьє людей, серед яких були ті, хто вже зібрали та подали документи на отримання паспортів, а також ті, хто зараз проходять процедуру встановлення особи.

Як відомо, певна частина ромських жінок впродовж багатьох десятиліть народжувала вдома, тому деякі діти при народженні не отримували документів, передбачених законодавством – свідоцтва про народження, ідентифікаційного номера. Деякі з них навіть не знають точну дату та рік свого народження. Зрештою, подорослішавши такі підлітки чи вже дорослі люди стикнулися зі складнощами з оформленням паспортів. У такому випадку робота моніторингової групи полягає у тому, щоб спростити процедуру встановлення особи. 

Тож ромські медіатори, разом з громадянами, які звертаються для отримання документів та їхніми рідними, звертаються до РАЦСів. Ті, своєю чергою, опрацьовують списки та звіряють інформацію з наявною у реєстрах, а потім передають до Державної міграційної служби, де здійснюються фінальні кроки для подання заяв на отримання документів.

Так, Ромський жіночий фонд «Чіріклі», Рада Європи в Україні, Офіс Омбудсмана та Міжнародний фонд «NEEKA» спільними зусиллями збирають та опрацьовують доступну інформацію щодо громадян, які хочуть отримати документи, а також шукають шляхи швидкого та законного розвʼязання цієї проблеми. 

«Наша мета – напрацювати спільний дієвий механізм і посприяти тому, щоб якомога більше ромів нарешті отримали документи. Вже зараз десятеро людей подали всі документи та заяви на отримання паспортів і були неймовірно вдячні та раді цьому. Однак ті, хто не має жодних документів, – дуже розгублені. Проте, завдяки постійній роботі ромських медіаторів, вони все ж довіряють і очікують на допомогу», – поділився проєктний координатор «Чіріклі» Юліан Кондур.

Наприкінці серпня моніторингова команда збереться знов для підбиття підсумків та висування пропозиції щодо вдосконалення цього механізму, учасники проаналізують прогалини чинного законодавства у цій сфері та нададуть рекомендації, які можна буде застосовувати на практиці. 

Передбачається, що робота над документуванням ромського населення здійснюватиметься не лише на Закарпатті, а охопить також і інші регіони України.


Фейсбук-сторінка «Chirikli» (https://www.facebook.com/Chiricli)

Додати коментар

0 / 1500

Коментарі - 0

  • Немає доданих коментарів :(
Loader desktop icon Loader mobile icon