Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
«Барви ромської душі» та «Писанкове Мукачево» - мистецькі заходи в Закарпатті
22:20
6 квітня 2023 р.

«Барви ромської душі» та «Писанкове Мукачево» - мистецькі заходи в Закарпатті

За кілька днів ми відзначатимемо Міжнародний день ромів. Впродовж 5-6 квітня в Ужгороді та Мукачеві відбулися два цікаві мистецькі заходи. 

Перший захід (05 квітня) – це урочисте відкриття мандрівної виставки «Барви ромської душі» в галереї «Ужгород». «Барви ромської душі» - це традиційна художня виставка робіт ромського художника Тиберія Йонаша та учнів школи «Ром Арт» (м. Мукачево), яка вже «побувала» у минулих роках у Києві, Дніпрі, Одесі.

 З вітальними словами виступили, зокрема, начальник управління національностей та релігій департаменту стратегічних комунікацій, національностей та релігій Закарпатської обласної військової адміністрації Олександр Лях, який вручив грамоти та цінні подарунки юним художникам; депутат Ужгородської міської ради Мирослав Горват; Голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма; менеджерка Міжнародного фонду «Відродження» Вікторія Стократюк. Всього для глядачів на огляд виставлено до пів сотні робіт митця Тиберія Йонаша та учнів художньої школи «Ром Арт». Також презентовано і кольоровий календар на 2023 рік з художніми полотнами. Як зазначив Тиберій Йонаш, «календар вийшов друком завдяки нашим меценатам – Міжнародному фонду «Відродження» (м. Київ) та Елеонорі Кулчар – директорці благодійного фонду «Благо» (м. Ужгород) та національній координаторці проєкту Мережі REYN-Україна. За що ми їм щиро дякуємо!»