Header background image
Preloader desktop icon Preloader mobile icon
Допомога від німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» постраждалим від війни в Україні
19:29
12 квітня 2022 р.

Допомога від німецького Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» постраждалим від війни в Україні

Німецький Фонд «Пам’ять, відповідальність, майбутнє» (нім. – Stiftung Erinnerung, Verantwortung und Zukunft, скор. – EVZ) впродовж багатьох років одним із головних напрямків своєї діяльності визначає підтримку жертв націонал-соціалістичних переслідувань та зміцнення активності їхніх нащадків, спільно з молоддю вживає заходів для підтримки «живої» пам’яті про долю переслідуваних, ініціює сучасну освіту з метою критичного розгляду націонал-соціалізму та його наслідків.

Заснування Фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» у 2000 році ознаменувало собою поворотний момент у культурі історичної пам’яті – німецька держава, бізнес та суспільство взяли на себе політичну та моральну відповідальність за страждання підневільних працівників у епоху неправового режиму націонал-соціалізму.

Окрему увагу Фонд приділяє програмі підтримки ромні та ромів, що постраждали від націонал-соціалізму – це програма «Лачо дівес!», яка також реалізовується в Україні. З початком російської агресії 2022 року, Фонд почав активно підтримувати різні громадські ініціативи по всій Україні, зокрема направлені на екстрену допомогу громадам – у першу чергу людям похилого віку, внутрішньо переміщеним особам, малозабезпеченим та багатодітним родинам.

Завдяки Фонду «Пам’ять, відповідальність, майбутнє», починаючи з березня-квітня 2022 року, у багатьох областях України надається всебічна допомога найбільш вразливим верствам населення, які страждають від жорстоких реалій війни.

Провівши невеликий моніторинг дописів у соціальній мережі Фейсбук, можна виокремити такі регіони, в яких українські громадські організації та благодійні фонди надають допомогу від Фонду:

Закарпатська область (м. Ужгород) 

Громадська організація «Рома» (керівниця – Світлана Адам) провела велику акцію, у ході якої було роздано 250 пакетів гуманітарної допомоги, до яких входили продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, матраци та постільні приналежності. Допомогу отримала як місцева ромська громада, так і переселенці з постраждалих областей України (міста Краматорськ, Київ, Харків, Слав’янськ, Ірпінь).